Jaunumi

27.04.2020

Mūsu fil! Ugis Gruntmanis šodien attālināti piedalījās Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā". Iesakām noklausīties!

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/krustpunkta--arsts-ugis-gruntmanis.a129232/?fbclid=IwAR3M4jYAiAYOKOVQ_5RTlEvQwl5QjJM3iGQWIN9aTR-wUDLogkRiIFEgPjw
08.04.2020

Mūsu filistra Zigmāra Turčinska viedoklis par filmu "“Palikt pa vidu. Lubānas klānos”.
https://www.delfi.lv/news/versijas/zigmars-turcinskis-palikt-pa-vidu-lubanas-klanos-recenzija.d?id=52037803
11.03.2020

Mūsu biedrs Eriks Jekabsons atzīts par gada vēsturnieku 2019.gadā. Patiesi interesanta saruna ar viņu LR1 raidījumā "Zināmais nezināmajā", noklausies to šeit:

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/gada-vesturnieks-2019-lu-profesors-eriks-jekabsons.a127473/
22.02.2020

Šodien turpinām 150 gadu jubilejas svinības!
Pulcējamies Latvijas Universitātē uz svētku aktu un svētku literāro vakaru!
19.02.2020

Šajā dienā, 19. februārī, pirms 150 gadiem meklējami Lettonias aizsākumi!
Ir svarīgi svinēt un priecāties, bet tik pat svarīgi ir atcerēties vīrus, kuri visu aizsāka. Lūk mūsu biedra Jāņa Klāviņa atmiņas par 1870. gada notikumiem un Lettonias dibināšanu:

“18. februāra vakarā biju pie Kronvalda, pie kam, zināms, runājām par latviešu svētkiem Rīgā (Rīgas Latviešu biedrības jaunā nama iesvētīšanu) un prātojām par to, vai nebūtu labi, ja arī mēs no savas puses parādītu, ka neesam vienaldzīgi pret latviešu lietu. "Ko tu domā," tā Kronvalds man prasīja, "vai nevajadzētu apsveicināt biedrību ar telegrammu? Vai nevar vēl kādus mūsu dēlus pie tā piedabūt?"

“19. februāra pēcpusdienā satikos ar Kronvaldu, kam izstāstīju visu, ko biju izdarījis un piedzīvojis. Pārrunājām, vai nebūtu iespējams sapulcēties vakarā ar visiem tiem, kuri parakstījuši telegrammu, kopā nosvinēt brangos 19. februāra svētkus. "Jā, to vajag izdarīt!" tā abi nospriedām. Un atkal apmeklēju visus biedrus, tos mudinādams un uzaicinādams neatrauties no izrīkojama vakara.”

Vakarā gaitā visi dalībnieki nospriež, ka šāda latviešu sanākšana jāturpina un tā rodas Tērbatas latviešu rakstniecības vakari, kuri vēlāk pārtop par pirmo latviešu studentu korporāciju Lettonia!

Par godu šim notikumam nedēļas nogalē uz balli un svinībām Rīgā pulcēsies lettoņi no visas plašās pasaules!
22.01.2020

Sveiki, studenti!

Vecākā latviešu studentu korporācija Lettonia aicina uz 150 gadu jubilejas semestra viesu vakariem 2020.gada 29., 31. janvārī, kā arī 5., 7. februārī.

Viesu vakaros būs iespēja iepazīt Lettonias 150 gadu seno vēsturi;

Izprast akadēmisko mūža organizāciju darbības principus;

Iepazīt akadēmisko paukošanu, literāros vakarus un tradīcijas;

Iegūt informāciju par studentiem pieejamo Lettonias stipendiju un iespējām tikt uzņemtam Lettoniā.

Lettonias konventa nams atrodas Rūpniecības ielā 4a, Rīgā. Uz viesu vakariem jāievēro oficiāls ģērbšanās stils.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz 28711182, vai rakstot uz prezidijs@lettonia.lv
08.01.2020

Studentu korporācija Lettonia kopā ar citām korporācijām rīko nebijušu pasākumu! Izstaigā Latvijas valsts vēstures takas un ieraugi vietas, kur mūsu senči nebijās neviena un drosmīgi izcīnija savu valsti. Pavadi laiku interesanti un aizraujoši, jo diena būs piepildīta ar visdažādākajām aktivitātēm - piemiņas pasākumi, Zemessardzes ieroču demonstrējumi, dziesmas “Vilku” izpildījumā, lāpu gājiens. Vakarā dosimies nakts pārgājienā ar īpašiem uzdevumiem. Tam sekos nometnes iekārtošana, dziesmas pie ugunskura, atmiņu stāsti un nakšņošana apkurināmās armijas teltīs.
18.11.2019

Šodien mūsu filistram Ērikam Jēkabsonam tika pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis!
Sveicam un lepojamies!
18.11.2019

Katrs 18. novembris lettoņiem iesākas ar gājienu no Latvijas universitātes galvenās ēkas līdz Brāļu kapiem, kur pieminam kritušos karavīrus!
Vivat, crescat, floreat Latvija in aeternum!
18.11.2019

Saules mūžu Latvijai.
Sveiki svētkos!
13.11.2019

Mūsu fil! Aldis Austers pārdomas par Latvijas eksportu un mītiem par to cik daudz būtu jāeksportē: https://www.delfi.lv/news/versijas/aldis-austers-rigas-laiks-jo-vairak-eksporta-jo-sliktak.d?id=51630195
29.10.2019

Šodien Lettonias saime gavilē. Mūsu filistram Eriks Jekabsons šodien paziņots, ka viņš kļūs par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri. Turpretī filistrs Ivars Bērziņš iecelts par ordeņa virsnieku.
Ordenis svinīgi tiks pasniegts 18. novembrī!
Līdz šim Triju Zvaigžņu ordeni saņēmuši aptuveni 150 lettoņi.
Vitam, salutem, veritatem.
27.09.2019

Sveika, Alma Mater!
Jau simtgadi Tu nes mūsu tautai gaismu, sniedzot zināšanas!
Lettonias un Latvijas universitātes vēsture iet roku rokā. Mūsu biedri stāvējuši pie universitātes šūpuļa un tamdēļ jo lielāks prieks sveikt 100 gadu jubilejā.
Pirmie trīs Latvijas Universitātes rektori bija arī Lettonias biedri un aizvien uzturam ciešu saikni ar Alma mater!

Vivat, crescat, floreat Universitas Latviensis in aeternum!
Latvijas Universitāte
10.09.2019

11.septembrī, 13.septembrī, 18.septembrī un 20.septembrī plkst.19:00, Rūpniecības ielā 4a Rīgā. Nāc uz Lettonias viesu vakariem un iepazīsti vecākās latviešu studentu korporācijas tradīcijas klātienē!
08.09.2019

Vecākā latviešu studentu korporācija Lettonia aicina studentus uz viesu vakariem.

Četru viesu vakaru laikā būs iespēja iepazīt Lettonias 150 gadu seno vēsturi, izprast akadēmisko mūža organizāciju darbības principus, kā arī gūt priekšstatu par tādām svarīgām korporācijas dzīves sastāvdaļām kā akadēmiskā paukošana, literārie vakari, dziedāšana un buršu tradīcijas.

Lettonias konventa nams atrodas Rūpniecības ielā 4a, Rīgā.

Uz viesu vakariem lūdzam ierasties tumšā uzvalkā, bet ir pieļaujams arī “smart casual” jeb eleganti komfortablais ģērbšanās stils.

Sīkāku informāciju sniegs oldermanis com! Kārlis Dumbris, tel.nr. 28711182
02.09.2019

Vecākā latviešu studentu korporācija Lettonia aicina studentus uz viesu vakariem.

Četru viesu vakaru laikā būs iespēja iepazīt Lettonias 150 gadu seno vēsturi, izprast akadēmisko mūža organizāciju darbības principus, kā arī gūt priekšstatu par tādām svarīgām korporācijas dzīves sastāvdaļām kā akadēmiskā paukošana, literārie vakari, dziedāšana un buršu tradīcijas.

Lettonias konventa nams atrodas Rūpniecības ielā 4a, Rīgā.

Uz viesu vakariem lūdzam ierasties tumšā uzvalkā, bet ir pieļaujams arī “smart casual” jeb eleganti komfortablais ģērbšanās stils.

Sīkāku informāciju sniegs oldermanis com! Kārlis Dumbris, tel.nr. 28711182
10.07.2019

Arvils ne tikai studēja divās maģistrantūras programmās vienlaicīgi, bet tajā pašā laikā bija arī aktīvs mūsu korporācijas biedrs! Šobrīd gan Arvils savu ikdienu pavada ASV, kur strādā Latvijas vēstniecībā.

https://www.rsu.lv/aktualitates/rsu-absolvents-nacionalo-interesu-godasardze?fbclid=IwAR3ytNRWxFSCu0dkl-0Gu-L6wea_MBaNG20w5f5cmYy4a2DGtbYJJ6kOTCI
10.06.2019

26.05.2019

Ar lepnumu varam vēstīt, ka trīs mūsu korporācijas biedri nupat finišēja Baltais Kalns organizētajā pārgājienā no Kolkas līdz Dubultiem.
Šie vīri pelnījuši uzslavas arī par to, ka vismaz 5 kilometrus nesa attēlā redzamo buti. Tā bija iespēja nopelnīt īpašu aproci!
Acti Labores Jucundi!
18.05.2019

Talavija lai dzīvo!
Lettonia lai dzīvo!
Šajā skaistajā dienā esam ceļā uz mūsu komeršu!
Sveiki svētkos!
15.05.2019

Sestdien TV3 Latvija būs redzams raidījums "ES un mēs". Tajā mūsu fil! Jānis Zvērs. Žurnālists. iztaujās Eiroparlamenta deputātu kandidātus. Viņam palīdzēs mūsu com! Artūrs Špaks, kurš dienē Studentu Bataljona Zemessargi un ir raidījuma Bez Tabu žurnālists.
Ieslēdz!
26.02.2019

Studentu korporācija Lettonia kopā ar studenšu korporāciju Varavīksne ielūdz uz eksternu literāro vakaru “Egils Levits - Latvija un Eiropa vakar, šodien un rīt. Personiskās piezīmes” šī gada 8. martā plkst. 19.00 Lettonia namā Rīgā, Rūpniecības ielā 4a.

Literārajā vakarā esam aicinājuši jaunizdotā rakstu krājuma “VALSTSGRIBA. Idejas un domas Latvijai 1985-2018” autoru, juristu, politologu un Eiropas Tiesas tiesnesi, korporācijas Fraternitas Lataviensis fil! Egilu Levitu uzstāties ar brīvo runu par savu dzīves pieredzi uz vēsturisko notikumu fona un sniegt ieskatu nākotnē.

Krājuma 848 lappusēs ietverta liela daļa no vairāk nekā trīsdesmit gadu laikā periodikā un citviet publicētajiem rakstiem, runām un intervijām. Grāmatā atklājas gan Latvijas jaunāko laiku vēsture, gan paša Egila Levita personība. Autors plašai sabiedrībai saprotami analizē daudzus ar Latvijas neatkarības un demokrātiskas valsts iekārtas atjaunošanu saistītos jautājumus, savu viedokli balstot zinātniski pamatotā analīzē.

Aicināts ikviens interesents. Lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot formu:

https://goo.gl/forms/gHuW2aeATeUgezYO2

Literārajam vakaram sekos saviesīgā daļa.
21.02.2019

Mūsu biedrs Jānis Kreilis ieguvis izglītību ārvalstīs un atgriezies Latvijā, lai palīdzētu citiem ārzemēs dzīvojošajiem atgriezties tēvzemē un iekārtoties darbā! Jānis intervijā stāsta par savu platformu " Your Move ", kas nupat nosvinējusi gada jubileju:
19.02.2019

Kāpēc mums pašiem ir jārunā par vēstures neērtajiem jautājumiem, kāpēc Otrais pasaules karš joprojām ir sabiedrības uzmanības centrā, un kāpēc ir svarīgi par vēsturi runāt populārzinātniski?
Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz mūsu biedrs Uldis Neiburgs
15.02.2019

Ticējums vēsta - kad dzintras ar Studentu korporācija Lettonia svin Meteņus, tad līdz pavasarim vairs nav tālu.