Jaunumi

27.09.2019

Sveika, Alma Mater!
Jau simtgadi Tu nes mūsu tautai gaismu, sniedzot zināšanas!
Lettonias un Latvijas universitātes vēsture iet roku rokā. Mūsu biedri stāvējuši pie universitātes šūpuļa un tamdēļ jo lielāks prieks sveikt 100 gadu jubilejā.
Pirmie trīs Latvijas Universitātes rektori bija arī Lettonias biedri un aizvien uzturam ciešu saikni ar Alma mater!

Vivat, crescat, floreat Universitas Latviensis in aeternum!
Latvijas Universitāte
10.09.2019

11.septembrī, 13.septembrī, 18.septembrī un 20.septembrī plkst.19:00, Rūpniecības ielā 4a Rīgā. Nāc uz Lettonias viesu vakariem un iepazīsti vecākās latviešu studentu korporācijas tradīcijas klātienē!
08.09.2019

Vecākā latviešu studentu korporācija Lettonia aicina studentus uz viesu vakariem.

Četru viesu vakaru laikā būs iespēja iepazīt Lettonias 150 gadu seno vēsturi, izprast akadēmisko mūža organizāciju darbības principus, kā arī gūt priekšstatu par tādām svarīgām korporācijas dzīves sastāvdaļām kā akadēmiskā paukošana, literārie vakari, dziedāšana un buršu tradīcijas.

Lettonias konventa nams atrodas Rūpniecības ielā 4a, Rīgā.

Uz viesu vakariem lūdzam ierasties tumšā uzvalkā, bet ir pieļaujams arī “smart casual” jeb eleganti komfortablais ģērbšanās stils.

Sīkāku informāciju sniegs oldermanis com! Kārlis Dumbris, tel.nr. 28711182
02.09.2019

Vecākā latviešu studentu korporācija Lettonia aicina studentus uz viesu vakariem.

Četru viesu vakaru laikā būs iespēja iepazīt Lettonias 150 gadu seno vēsturi, izprast akadēmisko mūža organizāciju darbības principus, kā arī gūt priekšstatu par tādām svarīgām korporācijas dzīves sastāvdaļām kā akadēmiskā paukošana, literārie vakari, dziedāšana un buršu tradīcijas.

Lettonias konventa nams atrodas Rūpniecības ielā 4a, Rīgā.

Uz viesu vakariem lūdzam ierasties tumšā uzvalkā, bet ir pieļaujams arī “smart casual” jeb eleganti komfortablais ģērbšanās stils.

Sīkāku informāciju sniegs oldermanis com! Kārlis Dumbris, tel.nr. 28711182
10.07.2019

Arvils ne tikai studēja divās maģistrantūras programmās vienlaicīgi, bet tajā pašā laikā bija arī aktīvs mūsu korporācijas biedrs! Šobrīd gan Arvils savu ikdienu pavada ASV, kur strādā Latvijas vēstniecībā.

https://www.rsu.lv/aktualitates/rsu-absolvents-nacionalo-interesu-godasardze?fbclid=IwAR3ytNRWxFSCu0dkl-0Gu-L6wea_MBaNG20w5f5cmYy4a2DGtbYJJ6kOTCI
10.06.2019

26.05.2019

Ar lepnumu varam vēstīt, ka trīs mūsu korporācijas biedri nupat finišēja Baltais Kalns organizētajā pārgājienā no Kolkas līdz Dubultiem.
Šie vīri pelnījuši uzslavas arī par to, ka vismaz 5 kilometrus nesa attēlā redzamo buti. Tā bija iespēja nopelnīt īpašu aproci!
Acti Labores Jucundi!
18.05.2019

Talavija lai dzīvo!
Lettonia lai dzīvo!
Šajā skaistajā dienā esam ceļā uz mūsu komeršu!
Sveiki svētkos!
15.05.2019

Sestdien TV3 Latvija būs redzams raidījums "ES un mēs". Tajā mūsu fil! Jānis Zvērs. Žurnālists. iztaujās Eiroparlamenta deputātu kandidātus. Viņam palīdzēs mūsu com! Artūrs Špaks, kurš dienē Studentu Bataljona Zemessargi un ir raidījuma Bez Tabu žurnālists.
Ieslēdz!
26.02.2019

Studentu korporācija Lettonia kopā ar studenšu korporāciju Varavīksne ielūdz uz eksternu literāro vakaru “Egils Levits - Latvija un Eiropa vakar, šodien un rīt. Personiskās piezīmes” šī gada 8. martā plkst. 19.00 Lettonia namā Rīgā, Rūpniecības ielā 4a.

Literārajā vakarā esam aicinājuši jaunizdotā rakstu krājuma “VALSTSGRIBA. Idejas un domas Latvijai 1985-2018” autoru, juristu, politologu un Eiropas Tiesas tiesnesi, korporācijas Fraternitas Lataviensis fil! Egilu Levitu uzstāties ar brīvo runu par savu dzīves pieredzi uz vēsturisko notikumu fona un sniegt ieskatu nākotnē.

Krājuma 848 lappusēs ietverta liela daļa no vairāk nekā trīsdesmit gadu laikā periodikā un citviet publicētajiem rakstiem, runām un intervijām. Grāmatā atklājas gan Latvijas jaunāko laiku vēsture, gan paša Egila Levita personība. Autors plašai sabiedrībai saprotami analizē daudzus ar Latvijas neatkarības un demokrātiskas valsts iekārtas atjaunošanu saistītos jautājumus, savu viedokli balstot zinātniski pamatotā analīzē.

Aicināts ikviens interesents. Lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot formu:

https://goo.gl/forms/gHuW2aeATeUgezYO2

Literārajam vakaram sekos saviesīgā daļa.
21.02.2019

Mūsu biedrs Jānis Kreilis ieguvis izglītību ārvalstīs un atgriezies Latvijā, lai palīdzētu citiem ārzemēs dzīvojošajiem atgriezties tēvzemē un iekārtoties darbā! Jānis intervijā stāsta par savu platformu " Your Move ", kas nupat nosvinējusi gada jubileju:
19.02.2019

Kāpēc mums pašiem ir jārunā par vēstures neērtajiem jautājumiem, kāpēc Otrais pasaules karš joprojām ir sabiedrības uzmanības centrā, un kāpēc ir svarīgi par vēsturi runāt populārzinātniski?
Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz mūsu biedrs Uldis Neiburgs
15.02.2019

Ticējums vēsta - kad dzintras ar Studentu korporācija Lettonia svin Meteņus, tad līdz pavasarim vairs nav tālu.
22.01.2019

Sveiks, student!
Vecākā latviešu studentu korporācija "Lettonia" aicina studentus pievienoties tās biedru pulkam. Šajā mācību semestrī rīkosim četrus viesu vakarus, kuri norisināsies trešdienās un piektdienās. Tie plānoti 30.janvārī, 1.,6. un 8.februārī, sākums plkst.19:00
Mūsu oldermanis Mārtiņš Freimanis parūpējies par aizraujošu viesu vakaru programmu, katrs viesu vakars būs atšķirīgs. Tev būs iespēja iekļūt mūsu namā, kā durvis svešiniekiem ikdienā ir slēgtas. Varēsi kļūt par aculiecinieku akadēmiskās paukošanas paraugdemonstrējumiem. Tāpat rīkosim aizraujošu viktorīnu un viens no mūsu biedra kandidātiem uzstāsies ar priekšlasījumu.

30.janvārī - Paraugdemonstrējumi paukošanā un ekskursija pa konventa namu, kuras laikā pastāstīs par korporāciju vēsturi un tās darbību.

1.februārī – vakara ietvaros tiks noturētas ātrās debates par šī brīža aktuālajām tēmām sabiedrībā.

6.februārī – Ātrais novusa turnīnrs. Lettoniai ir sava novusa komanda, kas aktīvi darbojas un piedalās dažādos turnīros

8.februāris – Literārais vakars kurā ar savu krāsu referātu uzstāsies z! Roberts Rasums. Plānots, kā eksterns pasākums ar citu korporāciju piedalīšanos.

Visi viesu vakari norisināsies mūsu konventa namā Rīgas klusajā centrā - Rūpniecības ielā 4a.
Zvani vai raksti Mārtiņš Freimanis
m.freimanim@gmail.com
+371 20032448

11.01.2019

Šodien pieci lettoņi devās uz Valsts asinsdonoru centrs, lai paveiktu labu darbu un palīdzētu līdzpilsoņiem. Ja Henrijam tā bija pirmā reize, tad Artūrs asinis nodevis jau 31 reizi!
16.12.2018

Studentu korporācija Lettonia ielūdz uz kopīgu Jaunā gada sagaidīšanu un svinēšanu Lettonias C!Q!, Rūpniecības ielā 4a.

Vakara gaitā paredzētas dažādas lustes, dzīvā mūzika, danči, mielošanās ar ēdieniem un dzērieniem, laimes liešana, salūta vērošana krastmalā, biljarda un novusa izpriecas, un daudzas citas izklaides. Pasākuma laikā darbosies Burga, lai remdētu izslāpušos !

Ieejas maksa – groziņš un dzeramais slāpju veldzēšanai.
Reģistrācija viesu grāmatā.

Dresscode : smart casual

Pasākums plānots atvērta tipa, tāpēc laipni gaidīti ir visi, arī korporācijām nepiederošie. Droši līdzi ņemiet savus draugus, radus, otrās pusītes.

ATCERIES! Ņemot līdzi draugu/us, par viņu rīcību būs jāatbild Tev!

Sīkāka informācija par jaunā gada vakaru vēl sekos.
26.11.2018

Mūsu biedrs Ugis Gruntmanis šodienas raidījumā "Krustpunktā" par Latvijas veselības aprūpes sistēmu un nepieciešamību to mainīt.
20.11.2018

Lettoniai bija gods piedalīties bruņoto spēku militārajā parādē un pārstāvēt vienu no piecām Atsevišķās studentu rotas korporācijām!
18.11.2018

Aicinām apmeklēt 18.novembra Militārā Parāde, kur piedalīsies arī studentu korporācijas, kuru biedri bija Atsevišķajā studentu rotā!
Sākums: 14:00.

Attēlā: kadrs no vakardienas parādes mēģinājuma.
18.11.2018

Sveiki svētkos!
Tradicionāli Latvijas dzimšanas dienā dodamies uz Brāļu kapiem, lai pieminētu tos, kuri nesavtīgi cīnījās par mūsu dzimteni! Šogad mums ir gods gājiena priekšgalā doties ar Atsevišķās studentu rotas karogu!
#lv100
11.11.2018

Šodien pieminām mūsu tautas varoņus, kuri spēja pretoties naidniekiem un izcīnīt brīnumainu uzvaru – savu valsti, Latviju !
Lettonias biedru rindās ir gan karavīri, gan zemessargi, kuri gatavi aizstāvēt mūsu valsti pret apdraudējumiem.
Paldies, vīri, jūsu dēļ varam justies droši!
Bildē: mūsu biedrs, zemessargs com! Artūrs Špaks
10.11.2018

Mūsu biedrs Eriks Jekabsons: "Tas ir prātam neaptverami, ka mazajā Latvijas teritorijā atradās un cīņās piedalījās 14 bruņoto spēku vienības un vēl 8 citi nacionāli formējumi to
sastāvā, ieskaitot ķīniešus rotas Sarkanās armijas rindās."
29.10.2018

Kopā ar daugavietēm aizvadījām ļoti aizraujošu vakaru!
24.10.2018

Vienosimies ikgadējā 18.novembra gājienā, lai pieminētu un godinātu tos, kuri cīnījās par neatkarīgu Latviju!
24.10.2018

Noskaties sižetu par mūsu filistru Kasparu Kalnišu, kurš ir IT inženieris.

Šobrīd viņa ceļi aizveduši uz mūsu kaimiņvalsti.

https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/latviesu-inzeniera-dzive-igaunija-seit-cilveki-doma-par-produktu-radisanu-no-nulles-lidz-gatavai-lietai/