Jaunumi

16.03.2024

🫶Pirmdien, 11. februārī, dāmas no Korp! Gundega uzņēma ciemos vīrus no Studentu korporācija Lettonia.
🥰Daiļās gundegas, ar kurām šogad lettoņi dejo, šoreiz uzņēmās vadību un meta nopietnu izaicinājumu - 🧐viktorīnu ‘’Kurš kuru’’. Vakara stundas paskrēja nemanot - kopīgās dziesmās, ko dzidrināja patīkamās sarunas pie 🍷vīna glāzes.
🟢🔵🟡Pērn Korp! Gundega dāvinājām citronu kociņu - lai vieglāk atminēties zaļi-zili-zeltā kaltos viesus. Paldies 💚💙🤍dāmām - gan par rūpēm par mums, gan par citronu kociņu.
15.03.2024

🍻Dievs dod vīriem satikties!
🪵Audruves parkā, kur Studentu korporācija Lettonia ir savs zemes stūrītis, filistri ieturēja rīta brokastis buršu garā. ☝️Lettonias oldermanis Artūrs Selga, I Š! Kaspars Teikmanis un nama saimnieks Rodžers Miķelsons piegādāja Album Lettonorum fil! Zigmāram Turčinskim.
🟢🔵🟡Tiekamies kādu dienu arī mēs! Adrese: Rūpniecības 4a, Rīga!
14.03.2024

🇺🇦Kopā mēs varam!
🇱🇻Atsaucāmies majora Jāņa Slaidiņa aicinājumam, studentu un studenšu korporācijas apvienoja spēkus, ziedojot dronu iegādei Україна bruņoto spēku vajadzībām.
✌️Ar lepnumu atsaucāmies arī šim aicinājumam. Atsaucies arī Tu!
‼️Kopā mēs uzvarēsim šo karu!
Studentu korporācija Lettonia Selonija Talavija Fraternitas Lataviensis Studentu Korporācija Vendia Studenšu korporācija Daugaviete Korporācija Spīdola Selga Studenšu korporācija Varavīksne Sororitas Tatiana
16.02.2024

🍻Zaļš-zils-zelts-zeļ!
☝️Šodien Studentu korporācija Lettonia notiek 154. dibināšanas komeršs, kurā atceramies pirmās dienas Tērbatā, pirmās asās ⚔️menzūras cīņā par krāsām un 🤝atjaunojam savstarpējās saites.
👍Īpaši skaistu to dara divi jauni komiltoņi, kam pavisam nesen uzliktas krāsas.
Smags dzīves posms noslēdzies - atbildīga gaida nākotne!
16.02.2024

🥶Pavasaris ir pavisam tuvu!
👏Nāc, māsiņa, ciemoties
👀Metenīša vakarai:
🍛Būs pupiņas, būs zirnīši,
🐷Būs cūciņas šņukurītis.
Jau par tradīciju kļuvusi Meteņdienas svinēšana kopā ar Studenšu korporācija "Dzintra". Katru gadu dāmās viesojas Studentu korporācija Lettonia konventa namā un ar savām 🪢skanīgajām balsīm, 💃vijīgajiem deju soļiem un 💍dzidrajiem smiekliem kopīgā pasākumā, dziesmām un dejām bagātā vakarā aicinātu nākt pavasari!
❓Un kāds ir Tavs pirmdienas vakars?
12.02.2024

🥂Tik smalkos viesos sen neesam bijuši!

🍾Piektdien, 10. februārī viesojāmies pie studenšu korporācijas Selga. 🥰Vakara gaitā Lettonias komiltoņus un fukšus lutināja ar greznu svētku galdu, īpašām vakariņām un tikai 💛💙🤍Selga raksturīgu smalku mīlestību. Labi, ka mūsu oldermanis ir Artūrs Selga

👉Vakaru vīri un dāmas pavadīja saviesīgās sarunās par piedzīvojumiem, nepatikšanām un savu pieredzi buršu saimē.
🍾Visbeidzot spīti februāra laikam, paspējām arī atzīmēt 🐉Ķīniešu jauno gadu.
Foto: Agnese Tauriņa
05.02.2024

🍻2024. gada 5. februārī, noslēdzoties viesu vakariem, Studentu korporācija Lettonia uzņēma četrus 2024 I semestra fukšus.
📗 Zaļš-📘zils-📒zelts zeļ!
02.02.2024

Taču šonakt manā pilī...
Visi logi gaiši spīd.
01.02.2024

✌️Pagājušajā piektdienā mūsu filistrs Jānis Patmalnieks savā darbā uzņēma viesus no Studentu korporācija Lettonia
Jānis Patmalnieks darbs ir mums visiem īpaši svarīgs - Jānis ir 🇱🇻 🇱🇻Latvijas Republikas Saeima deputāts. 👉 Demokrātija un varas līdzsvars ir būtiska Studentu korporācija Lettonia ikdienas daļa. 🧐reiz Jānis bija ievēlēts arī Studentu korporācija Lettonia Prezidijā un nu šo pieredzi viņš ir pārnesis daudz augstākā līmenī.

Jānis vizītes pirmajā daļā parādīja Saeimas plenārsēžu zāli, kur pastāstīja par Saeimas ikdienu, interesantākajiem notikumiem no Saeimas sēžu ikdienas, par Latvijas parlamenta īpašajām iezīmēm.
Katram no viesiem bija iespēja piepildīt sapni un apsēsties deputāta Patmalnieka krēslā.

Pēc tam vizīte turpinājās Saeimas balsošanas zālē, Dzeltenajā zālē un Sarkanajā zālē, kur tika pastāstīts par ēkas unikālajām lietām un šo telpu nozīmi. Ekskursija turpinājās Saeimas lasītavās, kur varēja aplūkot Latvijas parlamentam dāvinātās lietas no citām valstīm. Saeimas vizītes noslēgumā deputāts Patmalnieks iepazīstināja ar Jaunā Vienotība frakcijas telpām, kur visiem bija iespēja gūt atbildes uz jautājumiem par paveiktajiem darbiem šajā sasaukumā, sadarbošanos ar koalīciju un opozīciju un citiem jautājumiem par deputāta darba ikdienu.
25.01.2024

😢Ja es būtu zinājis ātrāk... Saka tie, kuri jau absolvējuši
☝️ NĀC-UZZINI-IEPAZĪSTI studentu korporāciju 🍻
16.01.2024

13. janvārī Studenšu korporācija Daugaviete konventa dzīvoklī norisinājās jau otrās korporantu-uzņēmēju dienas. Visas dienas garumā bija iespējams gan prezentēt savus uzņēmumus, gan klausīties aizraujošās lekcijas.
👨‍💼5 lektori - Laura Kalniņa (Panaceja vai šarlatānisms? Koučinga kultūra uzņēmumā.),
Evija Tambaka (Ilgtspējīgas finanses: Vai tas ir tikai trends vai tomēr uz palikšanu?)
Ijabs Ivars (ES zaļais kurss uzņēmējiem: nauda, iespējas un birokrātija)
Raimonds Zukuls (Kas jāzina, ja vēlies nodarboties ar starptautisko tirdzniecību?)
Andris Lazdiņš (Jaunuzņēmumu biežāk pieļautās juridiskās kļūdas 2023. gadā)
💞7 konventu dalībnieki un lektori! Studentu korporācija Lettonia Studenšu korporācija Daugaviete Selonija Korp! Gundega Fraternitas Imantica Studenšu korporācija Imeria Selga
🧐 6 dalībnieki - Aldis Austers un Lonnija, Arturs Lapins un Arhitektoniskās izpētes grupa SIA, Agnese Tauriņa un agnesetaurina.com, Sandra Grigorjeva un Albumu feja, Andris Lazdiņš un Zvērinātu advokātu birojs Lazdiņš Gavars, Martins Baumanis un https://izdruka3d.lv/

👀
2 rīkotājkonventi: Studentu korporācija Lettonia Studenšu korporācija Daugaviete
💼🌶🍺🍾 8 stundas visdažādāko aktivitāšu!
15.01.2024

154 gadi, 2460 biedri, un viens viesis. Varbūt Tu? 👀
🍻 Studentu korporācija Lettonia aicina latviešu studentus uz 2024I semestra viesu vakariem. 5 viesu vakari - tikai 5 iespējas 👉Tev šogad uzzināt, kas ⚠️patiesībā ir studentu korporācija.
31.12.2023

Gandrīz, gandrīz
31.12.2023

🍾Šis ir bijis dzirkstošs gads - lai zaļa jaunība, zili brīnumi un zeltā mirdzošas dienas 2024! Studentu korporācija Lettonia
24.12.2023

Zaļas - mūsu eglītes, zili- brīnumi un zeltītas cerības pirms dăvanu atvēršanas!
22.12.2023

Studentu korporācija Lettonia oldermanis: dažiem 🎩 paraugs, dažām - 💞sapnis!
Korp! Gundega simtgades ballē.
12.12.2023

🥲 2023 II semestris ir noslēdzies.
🍻Uz tikšanos 2024 I!
09.12.2023

🧩Skaisti dzīvot neaizliegsi.
Ciemojoties pie Concordia Valdemaria
05.12.2023

💞Visskaistākā vieta Klusajā centrā ir Plkv. Brieža ielas 8 nams, kura 9. dzīvoklī atrodas Studenšu korporācija Imeria konventa dzīvoklis,
🍷Mūsu kaimiņienes, pie kuru logiem pērn, rudenī, dziedājām serenādes, svētdien viesojās mūsu namā, lai vienotos kopīgās dziesmās. 👀Vakara gaitā dāmas noskaidroja iemeslu, kāpēc lettoņi dzied mazliet ačgārni - tas ir mūsu 🎹klavieru dēļ, kas pieskrūvētas pie griestiem. 🫣
Klavieres nekur nepazudīs, tāpeč ceram, ka dāmas viesosies atkal, lai turētu mūsu dziedāšanu rāmjos arī nākotnē!
03.12.2023

Runāt par to, kas ir svarīgs, ir Literāro vakaru pamats.
🧑‍💼Tuvojoties semestra beigām, mūsu namā notika eksterns Lit!Vak!, kurā meklējām atbildes par to, kas īsti notiek Latvijas izglītības sistēmā - kā tā strādā, ko mēs varam darīt labāk un kāpēc dažas lietas ir tādas, kādas tās ir!
🍷 Pēc Lit!Vak! ar sekoja neformālais vakars, kur sarunās un diskusijās pārdomāt un pārrunāt dzirdēto draugu lokā.

Ar savu pieredzi dalījās četri lieliski un pieredzējuši skolotāji -
👉Studentu korporācija Lettonia filistrs Oskars Brikšis, bioloģijas un dabaszinātņu skolotājs, direktora vietnieks
👉Studenšu korporācija Imeria tautietie Dana Fadejeva, latviešu valodas un datorikas skolotāja, klases audzinātāja
👉Studenšu korporācija "Dzintra" filistre Zane Mirdza Paikena, vēstures skolotāja un klases audzinātāja
👉Korporācija Spīdola tautiete Anna Grenevica, drāmas, dizaina un tehnoloģijas skolotāja, klases audzinātaja

Un ko Tu dari piektdienas vakarā?
02.12.2023

Kādā kantā skan vārdi "putekļi klāj deķeli..." Ne šo. Kas vieniem - pusmūža krīze, citiem - otrā jaunība!
01.12.2023

Korp! Gundega 100!
🥂 Vakar, 30. novembrī krāšņā svētku aktā Korp! Gundega atzīmēja savu pirmo gadsimtu. Zaļš-zils-sudrabs pēdējos gados bieži ir redzams kopā ar Studentu korporācija Lettonia Zaļš-zils-zelts gan kopīgos Literārajos vakaros, gan balles deju stundās.
Neliels citāts no Lettonias oldermaņa com! Artūrs Selga apsveikuma runas:
🪄"Tā – gadu no gada – esat krājušas savu bagātību. Viens ir īpašs skaitlis – tas īsti nav pirmskaitlis un tomēr ir visu citu skaitļu pamatā. To grūti ir pamanīt pirmajā gadadienā, bet jau vieglāk – pirmajā simtgadē. Lai atzīmētu atgriešanos pie “Viens”, iekalām gramu sudraba par katru gadu kopš Gundegu konventa dibināšanas, lai vieglāk saskatīt, kā gadi pārvēršas gadsimtos. Lieciet to lietā – sudrabu jau jūs pazīstat labi."

Lai spoži mirdz Gundegu krāsas arī nākotnē un ticu, ka reiz būsim gandarīti apsveikumā nest veselu kilogramu!
Vivar Cresceat Floreat Korp! Gundega in aeternum!
20.11.2023

Studentu korporācija Lettonia filistrs Jānis Patmalnieks ar kundzi Valsts Prezidenta pieņemšanā 2023. gadā lieliski demonstrē, kā pie smokinga nēsājama šaurā, smokingiem un frakām paredzētā krāsu lenta.
18.11.2023

Atsevišķā studentu rota bija pirmā Latvijas karaspēka vienība, kuru veidoja sešu Latvijas studentu korporāciju biedri, Lettonias biedri bija vieni no tiem. Katru 18.novembri kopā ar citām Latvijas studentu un studenšu korporācijām un akadēmiskajām vienībām piemiņas gājienā no Latvijas Universitātes līdz brāļu kapiem godinām mūsu kritušos biedrus.
01.11.2023

👉Etiķete ir atrodama ne tikai uz alus pudeles....

🥰21. gadsimtā, kad viss paiet tik ātri, atrast laiku iemācīties, kā nesteigties, piedomāt pie sava žesta un vārda, ir patiess izaicinājums.
Liels paldies Kristīna Sprūdža un Selga par patiesi aizraujošo un vērtīgo vakaru!