Jaunumi

01.12.2023

Korp! Gundega 100!
🥂 Vakar, 30. novembrī krāšņā svētku aktā Korp! Gundega atzīmēja savu pirmo gadsimtu. Zaļš-zils-sudrabs pēdējos gados bieži ir redzams kopā ar Studentu korporācija Lettonia Zaļš-zils-zelts gan kopīgos Literārajos vakaros, gan balles deju stundās.
Neliels citāts no Lettonias oldermaņa com! Artūrs Selga apsveikuma runas:
🪄"Tā – gadu no gada – esat krājušas savu bagātību. Viens ir īpašs skaitlis – tas īsti nav pirmskaitlis un tomēr ir visu citu skaitļu pamatā. To grūti ir pamanīt pirmajā gadadienā, bet jau vieglāk – pirmajā simtgadē. Lai atzīmētu atgriešanos pie “Viens”, iekalām gramu sudraba par katru gadu kopš Gundegu konventa dibināšanas, lai vieglāk saskatīt, kā gadi pārvēršas gadsimtos. Lieciet to lietā – sudrabu jau jūs pazīstat labi."

Lai spoži mirdz Gundegu krāsas arī nākotnē un ticu, ka reiz būsim gandarīti apsveikumā nest veselu kilogramu!
Vivar Cresceat Floreat Korp! Gundega in aeternum!
20.11.2023

Studentu korporācija Lettonia filistrs Jānis Patmalnieks ar kundzi Valsts Prezidenta pieņemšanā 2023. gadā lieliski demonstrē, kā pie smokinga nēsājama šaurā, smokingiem un frakām paredzētā krāsu lenta.
18.11.2023

Atsevišķā studentu rota bija pirmā Latvijas karaspēka vienība, kuru veidoja sešu Latvijas studentu korporāciju biedri, Lettonias biedri bija vieni no tiem. Katru 18.novembri kopā ar citām Latvijas studentu un studenšu korporācijām un akadēmiskajām vienībām piemiņas gājienā no Latvijas Universitātes līdz brāļu kapiem godinām mūsu kritušos biedrus.
13.11.2023

Sveiksim Latviju 18. novembra rītā! Pie Latvijas Universitātes pulcēsimies no 7:30, gājienu uzsāksim 8:00!
01.11.2023

👉Etiķete ir atrodama ne tikai uz alus pudeles....

🥰21. gadsimtā, kad viss paiet tik ātri, atrast laiku iemācīties, kā nesteigties, piedomāt pie sava žesta un vārda, ir patiess izaicinājums.
Liels paldies Kristīna Sprūdža un Selga par patiesi aizraujošo un vērtīgo vakaru!
29.10.2023

09.10.2023

🇪🇺Atsaucoties uz laipnu filistra Ijabs Ivars uzaicinājumu, Lettonia filistri, fukši un komiltoņi devās uz Eiropas Parlaments Latvijā filiāli 🇧🇪Briselē, lai divās dienās klātienē iepazītos ar Eiropas Savienības Parlamenta darbības principiem,
👨‍💼Studentu korporācijas Lettonia pamatu veido demokrātiska uzbūve - balstiesīgie biedri ievēl un kontrolē korporācijas prezidiju un amatvīrus, kuru funkcijas stingri nosaka iekšējais likumu krājums - komāns.
Un kā Tu apgūsti demokrātijas pamatprincipus?
08.10.2023

💃🕺 Šajā semestrī dejosim ar dāmām no Korp! Gundega
Balles deju stundas ir obligāta jauno biedru iedzīvošanās daļa, kas ļauj vēlāk savas prasmes izmantot tādos sarīkojumos kā Kalpaka balle un greznajās korporāciju jubileju svinībās.
11.09.2023

❔Vai esi dzirdējis par studentu korporācijām? ⚠️Vēl ne?
👉Šī ir Tava šī semestra PĒDĒJĀ 🤺iespēja viesu vakaros iepazīt, kas ir ⚔️ menzūra, 🍻 alus menzūra un galu galā - 🗡 goda lietu kārtošana 21. gadsimtā.
👀Tiekamies Studentu korporācija Lettonia 13. septembrī plkst. 19.00!
06.09.2023

🌶 ❔ Ko Tu zini par siltumu? Ko darīsi ziemā?💀
🏠Centrālapkure vai individuālie risinājumi? 👩‍💼ALTUM atbalsta nozīme? 🌲⛺️ Ugunskurs mežā?

Komiltonis Mārtiņš Vītols ir ne tikai silts cilvēks - siltums ir viņa profesija, aizraušanās un izaicinājums.
2023II trešajā viesu vakarā klausīsimies Mārtiņa brīvo runu. Pēc tās - neformālā daļa pie alus kausa.🍻
Tiekamies piektdien, plkst. 19.00!
05.09.2023

❔⚠️ Vai Tu zini, kādi ir īsti danči?
Vai Tu zini, cik ir 2️⃣*️⃣2️⃣?
Ja esi students, tad Tev ir iespēja to noskaidrot!
Abas atbildes Tevi var pārsteigt!
Kopā ar dāmām no Selga un Korp! Gundega Tev būs iespēja klausīties pieredzē no Studentu korporācija Lettonia darbības 2x2 Pasaules latviešu jaunatnes seminārs
30.08.2023

🌶🌶🌶 Vai! - tiem, kuri Svilis Pepper Farm mērces lieto vieglprātīgi!
Par Svilis Pepper Farm īpašnieku filistru Janis Svilis zinām tikai vienu - viņš ir Studentu korporācija Lettonia filistrs un viņa mērces Lettonia konventa namā ir pieejamas vienmēr.
Ja atnāksi uz viesu vakariem - varēsi nogaršot!
25.08.2023

✌️Divreiz gadā Studentu korporācija Lettonia paver savas durvis ikvienam Latvijas studentam. Šī ir tava iespēja iepazīt korporāciju vidi.
❓Kas ir korporācija? Tā ir vieta, kur audzē un kopj studenta akadēmiskos spārnus.
👁Dažiem tos vajag pieaudzēt, dažiem - apcirpt galus. 🫵Kā ir ar Tevi?🫵
Vasara ir beigusies, atkal ir klāt Studentu korporācija Lettonia viesu vakari!
❗1. septembrī - svinēsim studiju beigas absolventiem, pacelsim 🥃konjaka un 🍾šampanieša glāzes un 🍻atjaunosim savstarpējās saites.
22.08.2023

❓❔❓ Vai Tavs patriotisms ir vārdos vai arī darbos?
⚔️Acti labores jucundi - padarītie darbi patīkami!
Lettoņu, kuri pabeiguši rezerves karavīru apmācības kursu Alūksnē, ir skaits ir pieaudzis līdz deviņiem!
Svētdien, 20. augustā Studentu korporācija Lettonia karoga grupa devās uz Alūksne, kur Kājnieku skolā pēc veiksmīgas Latvijas armija rezerves karavīra kursa pabeigšanas karavīra zvērestu deva trīs lettoņi - z! Normunds Bolužs, fb! Ēriks Ralfs Vanags un fil! Ijabs Ivars.
😎Vīri, kuri devās uz zvēresta ceremoniju, arī nebija izvēlēti nejauši.
Fil! Mārtiņš Zvejnieks, com! Jānis Nesenbergs, com! Mārtiņš Dunskis un com! Dāvis Cinītis visi ir pabeiguši Latvijas armija rezerves karavīra apmācības kursu 2022. un 2021. gadā.
21.08.2023

#BuršudzīveRīgā
21.08.2023

⛔️Būt Lettonia biedram - nav domāts katram.
❕ Viesu vakari ir iespēja noskaidrot, vai tas ir domāts Tev

Ja vēlies ierasties - zvani t/l old! com! Artūrs Selga (22 104 242)
02.08.2023

🍾1870. gadā, kas ir Studentu korporācija Lettonia dibināšanas gads, tika ielikts Lettonia pamatu pamats - Tērbatas latviešu rakstniecības vakari, kuros tika runāts par to, kas ir svarīgi - Latvijai, korporācijai un pašiem.
🥇Šī tradīcija vēl joprojām ir Studentu korporācija Lettonia pamatu pamats, tāpēc ar lepnumu sveicam mūsu com! Ričardu Kļaviņu, kurš korporāciju žurnāla Universitas konkursā ieguva 1. vietu ar krāsu referātu "Lett! Krāsu referāti Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma laikā (1934-1940)". Darba vadītājs - fil! Eriks Jekabsons
01.08.2023

🍺Dziedātāji, dejotāji, pūtēji!
Studentu korporācija Lettonia piedzīvojumi Dziesmu un deju svētki
27.07.2023

🥰Līdz jaunā semestra sākumam tikai nedaudz vairāk kā mēnesis! Jāpaspēj!
27.07.2023

58. Baltijas Tautu komeršs aizvadīts. Nākamais - Tērbatā (Tartu, Estonia)!
18.07.2023

🇱🇻 2x2 Pasaules latviešu jaunatnes seminārs katru gadu ir neaizmirstama pieredze, kurā, pateicoties Studentu korporācija Lettonia filistru atbalstam, katru gadu piedalās arī Lettonia fukši un jaunie komiltoņi.
🫵 Šoreiz vienā kadrā noķerti mūsu z!z! Arturs Zaķis un Georgs Binduks
14.07.2023

🇱🇻 8. jūlijā Prezidenta Pils notika Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča inaugurācijai veltītu pasākums.
🥂Kadros uz sarkanā paklāja notverti vairāki Studentu korporācija Lettonia filistri Jānis Patmalnieks, Andrejs Ērglis un Ijabs Ivars Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs inaugurācijā.
03.07.2023

👉 Neliels ieskats 58th Baltic Nations Kommers svētku gājienā un Svētku aktā, kurā akadēmisko runu teica Valsts Prezidents, Fraternitas Lataviensis filistrs Egils Levits.

🏆Liels paldies šī gada B!T!K! organizatoriem - Selonija un Studenšu korporācija Daugaviete, kas šīs trīs dienas bija organizējuši, rūpīgi un aizraujoši.

Baltijas Tautu komeršs ir nozīmīgākā tikšanās gadā, kas vieno 🇩🇪 Vācijas 🇱🇻 Latvijas 🇪🇪 Igaunijas un 🇵🇱 Polijas studentu un studenšu korporācijas, kuru saknes meklējamas Baltijas tradīcijā - lielākoties pie Latvijas Universitāte RTU - Rīgas Tehniskā universitāte, LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, University of Tartu

Foto autori: Davis Dorss, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, fil! Mārtiņš Zvejnieks, z! Leonards Mazūrs
23.06.2023

03.06.2023

Studenšu korporācija Daugaviete tautiete un Latvijas Miega medicīnas biedrība valdes locekle Dr. @Marta Celmiņa portālā ManaBalss.lv iesniegusi iniciatīvu par valsts apmaksātiem miega traucējumu izmeklējumiem! 👇

Pašlaik Latvijā pieaugušajiem netiek apmaksāti miega izmeklējumi (polisomnogrāfija, poligrāfija, multiplais miega latentuma tests). Šie izmeklējumi palīdz diagnosticēt miega slimības, izvērtējot miega kvalitāti, smadzeņu darbību, elpošanu, kustības miegā u.c. Tie ir tikpat svarīgi un nepieciešami kā, piemēram, asins analīzes, rentgens vai ultrasonogrāfija. Dažādi miega izmeklējumi maksā vidēji 100-600 EUR, tāpēc lielākā sabiedrības daļa tos nespēj atļauties.

🗣 "Latvijas Miega medicīnas biedrība pateicas ikvienam par iniciatīvas līdzšinējo atbalstīšanu," uzsver Marta Celmina.