Jaunumi

03.06.2023

Studenšu korporācija Daugaviete tautiete un Latvijas Miega medicīnas biedrība valdes locekle Dr. @Marta Celmiņa portālā ManaBalss.lv iesniegusi iniciatīvu par valsts apmaksātiem miega traucējumu izmeklējumiem! 👇

Pašlaik Latvijā pieaugušajiem netiek apmaksāti miega izmeklējumi (polisomnogrāfija, poligrāfija, multiplais miega latentuma tests). Šie izmeklējumi palīdz diagnosticēt miega slimības, izvērtējot miega kvalitāti, smadzeņu darbību, elpošanu, kustības miegā u.c. Tie ir tikpat svarīgi un nepieciešami kā, piemēram, asins analīzes, rentgens vai ultrasonogrāfija. Dažādi miega izmeklējumi maksā vidēji 100-600 EUR, tāpēc lielākā sabiedrības daļa tos nespēj atļauties.

🗣 "Latvijas Miega medicīnas biedrība pateicas ikvienam par iniciatīvas līdzšinējo atbalstīšanu," uzsver Marta Celmina.
28.05.2023

Uzvara!
27.05.2023

"Atvainojiet, bet ceļš tālāk šoreiz jums slēgts"
Lettonia stūrī ilgus gadus stāvēja ceļa zīme "Iet aizliegts". NODERĒJA!
Uzreiz pēc spēles Latvija - Zviedrija devāmies uz Zviedrijas vēstniecība Sveriges ambassad, kur pasniedzām Zviedrijas vēstniecei ar simboliskiem vārdiem, ko zviedriski teica mūsu z! Normunds Bolužs "Atvainojiet, bet ceļš tālāk šoreiz jums slēgts"
Video: Jānis Zvērs. Žurnālists.
25.05.2023

Tikmēr uz Studentu korporācija Lettonia balkonā
#DievsSargāŠilovu-ŠilovsSargāDievu
22.05.2023

⚔️Studentu korporācija "Ventonia" pret Studentu korporācija Lettonia
2 oldermaņi - com! Raitis Silamednis kreisajā pusē pret com! Roberts Rasums labajā pusē

❔Kurš uzvarēs? Raksti komentārā, kam ticēji un vai uzminēji!
21.05.2023

BALSOJUMS!
Kam labāk izdevās - 👍VĪRIEM vai ❤️MEITENĒM? Ieliec īsto emocijzīmi!

Šodien Studenšu korporācija "Dzintra" svin maijkomeršu.
Sirsnīgs sveiciens no Studentu korporācija Lettonia, šo semestri aizvadot.

Šajā semestrī dzintras ar lettoņiem ir aizvadījušas daudz laika gan kopīgās balles deju stundās, gan kopīgā Meteņdienas svinēšanā, no kuras video varat redzēt arī šodien.
13.05.2023

❗Korproācija ir vieta, kur vari ne tikai attīstīt sevi, bet arī citiem palīdzēt zelt un plaukt.
Pateicoties lettoņu-mednieku iniciatīvai, jau otro gadu notika Buršu medību diena Šautuve Mežirbes
🧐Sacensību dalībnieki - gan mednieki, gan interesenti, gan vienkārši skatītāji - baudīja gan dažādas medību delikateses (par mednieku desiņām ir dzirdēts, bet vai esat ēduši 🦛nīlzirga steiku vai 🦌brieža filejas šašliku ar maziem speķa gabaliņiem pa vidu?), gan piedalījās 7 dažādās šaušanas disciplīnās.
Iespēja notikumā piedalīties gan medniekiem, gan tiem, kuriem sava medību ieroča (vēl) nav. Mācīsimies kopā!
❗P.S. Visas Buršu medību dienas laikā netika patērēta ne pilīte alkohola. Tika stingri ievēroti šaušanas noteikumi sertificēta drošības instruktora vadībā.
Seko līdzi nākamo dienu ierakstiem ar video!
13.05.2023

11.05.2023

Ak, mīļie, dārgie Valpurģi!
Vai esat dzirdējuši par Valpurģu nakti, kad Tērbatas (tautā arī pazīstamas kā Tartu) mērs iztriec alus kausu ar studentiem un pēc tam buršiem atdod pilsētas atslēgas?
Par piedzīvojumiem bagāto nakti, kad katrā Tērbatas dāmu un vīru korporācijas namā dzirkstī malki, dejas un smaidi?
Neliels ieskats mūsu piedzīvojumos autobusā un gājienā kopā ar Fraternitas Estica Studentu korporācija "Ventonia" Studenšu korporācija Varavīksne Lettgallia Studentu korporācija Patria
03.05.2023

🎓Literārie vakari ir Studentu korporācija Lettonia paša sākotne un uzdevums runāt par Latvijai un sabiedrībai svarīgām tēmām ir nemainīgi ielikts korporāciju dzīves centrā.

🧑‍🏫Pagājušajā piektdienā, divas dienas pirms Valpurģu izbrauciena kopā ar dāmām no studenšu korporācijām un vīriem no studentu korporācijām priecājāmies savā namā uzņemt profesoru Ivars Ijabs, kurš šogad grāmatu "Nepateicīgie" - stāstu par to, ko domāja un rakstīja mūsu pirmie politiķi Krievijas impērijas, vacbaltiešu kultūras un sociālisma vēsmu iespaidā.

🕵️‍♂️ Šīs idejas bija dažādas — kon­ser­vatīvas, liberālas un sociālistiskas. Dažādi bija arī to aizstāvji — no monarhista Frīdriha Veinberga līdz revolucionāram Fricim Roziņam. Taču visas šīs idejas vienoja mudinājums latviešiem nostāties pašiem uz savām kājām Eiropas politikā — par spīti visām kolo­niālajām varām, kuras tos arvienu vainoja nepateicībā.
31.01.2023

2023I semestra viesu vakari Studentu korporācija Lettonia
⚠️Mīts Nr5.
Piektdienas vakarā Rūpniecības 4a vīri cilā rapierus, pēc tam atskan skaļas dziesmas, tiek skandināti alus kausi un darītas visādas ēverģēlības.
👉 Skaidrojums - Tā arī ir.
🤝Šo piektdien pēdējais šī semesta viesu vakars, kurā viesi varēs redzēt formālākas un neierastākas korporāciju tradīcijas. Uzsvars šoreiz - uz akadēmisko paukošanu.
Tiekamies 5. viesu vakarā 3. februārī!:
Laiks: 19.00
Apģērbs: formāls vai smart casual
Esi aicināts, ja: esi Latvijas augstāko izglītības iestāžu students!
30.01.2023

2023I semestra viesu vakari Studentu korporācija Lettonia
⚠️Mīts Nr4:
💵💶💶Viss, ko viņi tur dara, ir dzied dziesmas un dzer alu!
👨‍💼 Skaidrojums - Būtiska korporācijas sastāvdaļa ir Literārie vakari, kuru tradīcija ir vecāka par ne tikai Lettoniu, bet arī Latvijas valsti (Atis Kronvalds šo tradīciju aizsāka jau 1870. gadā!)
🤝Šo trešdien tiekamies Literārājā vakarā. Fehtbodists Artūrs Selga pierādīs savu akadēmsiko spēju referātā "Latvijas medību kultūras attīstības virziens un mednieku loma sabiedrībā"

Tiekamies 4. viesu vakarā 1. februārī!:
Laiks: 19.00
Apģērbs: formāls vai smart casual
Esi aicināts, ja: esi Latvijas augstāko izglītības iestāžu students!
24.01.2023

2023I semestra viesu vakari Studentu korporācija Lettonia
⚠️Mīts Nr3:
💵💶💶Korporācijas nams Klusajā centrā?! No kurienes viņiem nauda?!
👨‍💼 Skaidrojums - Studentu korporācija Lettonia vēsture vijas 150 gadu garumā, tās laikā veiksmīgi, radoši un zinoši cilvēki ir snieguši ne tikai savu palīdzību, bet arī profesionālo pieredzi.
🤝Šo piektdien tiekamies diskusijā par mūsu naudu nākotnē: vai kriptovalūta var būt atbilde?
Filistrs Aldis Austers ir Latvijas Universitāte un Riga Graduate School of Law vieslektors, pazīstams ekonomists un vienlaikus arī "zemnieks ar rokām un kājām uz zemes".
Mūsu zēns Ernests Adlers ar kriptovalūtu nodarbojas jau daudzus gadus un spēj pelnīt arī šajos sarežģītajos laikos.
👍Viņo domas par nākotni nesakrīt👎
Tiekamies 3. viesu vakarā 27. janvārī!:
Laiks: 19.00
Apģērbs: formāls vai smart casual
Esi aicināts, ja: esi Latvijas augstāko izglītības iestāžu students!
22.01.2023

2023I semestra viesu vakari Studentu korporācija Lettonia
⚠️Mīts Nr2:
🍻Korporācijās viss notiek stīvi un "sausi".
⁉️ Skaidrojums - Tev ir ideja? Dalies ar to! Korporācija ļauj ne tikai iepazīties, bet arī iepazīstināt ar savu lielāko vērtību - pieredzi.

Tā 90 gados mūsu filistrs Jānis Kramēns atklāja, ka Latvijā neviens neprot gatavot tako.
🌮 Kopš tā laika Lettonia regulāri notiek tako vakari, kur apgūstam gan īsta burrito burvību, gan pareizu 💃 salsas gatavošanu.
👉Paralēli tam parunāsim par 2x2 Pasaules latviešu jaunatnes seminārs - īpašu, neatkaŗtojamu piedzīvojumu, kurā nu jau katru gadu piedalās arī Lettonia.

Tiekamies 2. viesu vakarā:
Laiks: 19.00
Apģērbs: formāls vai smart casual
Esi aicināts, ja: esi Latvijas augstāko izglītības iestāžu students!
16.01.2023

Sākam viesu vakaru sezonu 2023I semestrī ar 5 mītiem par korporāciju!
⚠️Mīts Nr1:
🍻Studentu korporācija Lettonia biedri dzer tikai alu.
🍷 Skaidrojums - lai gan alus ir būtiska korporācijas sadzīves daļa, viesojoties dāmām, mēdzam pacelt arī vīna glāzi.
☕️Ja nevēlies lietot alkoholu, vienmēr ir kvass, ūdens un tēja!

Pirmais viesu vakars jau šo piektdien:
Tiksimies ar dāmām no Studenšu korporācija "Dzintra" un pavadīsim kopīgu vakaru neformālās sarunās, dziesmās un dejās!

Vieta: Studentu korporācija Lettonia
Laiks: 19.00
Apģērbs: formāls vai smart casual
Esi aicināts, ja: esi Latvijas augstāko izglītības iestāžu students!
24.12.2022

13.12.2022

👉Pagājušajā sestdienā Studentu korporācija Lettonia norisinājās korporantu-uzņēmēju diena, kurā tie korporanti, kas piedāvā savus pakalpojumus vai ražojumus, varēja iepazīstināt ar savu produkciju!
👨‍💼Dienas laikā bija iespējams dzirdēt Jānis Kreilis; Andris K. Berzins un Dāvis Cinītis lekcijas, iegūt profesionālu fotoportretu Jānis Porietis / https://www.janisphoto.com/, kā arī iemalkot sildošu dzērienu.
Paldies photo4art.lv un taut! Agnese Tauriņa no Selga par fotogrāfijām.
05.12.2022

18.11.2022

Studentu un Studenšu korporācijas ir tās, kuras katru 18.novembri piemiņas gājienā dodas no Latvijas Universitātes uz brāļu kapiem, lai pieminētu varoņus kas cīnijās par mūsu valsti! Sveiki, svētkos!

https://www.apollo.lv/7651131/foto-studenti-dodas-pieminas-gajiena-no-lu-ekas-uz-bralu-kapiem?fbclid=IwAR3XvCw3W9krh2eFAzL4IG70Y0Xw0UHLSGIoZBoAStxiptdvhyvNVigIi4Q
18.11.2022

Labrīt, Latvija!
Sveika svētkos!
17.11.2022

#EsiKāEdgars!
Apvienot patīkamo ar lietderīgo. Cik putnus var ieraudzīt vienās Latvijas armija rezerves karavīru mācībās Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljons teritorijā?
🇱🇻🇱🇻 Svētku nedēļā iepazīstinām ar lettoņiem, kuri šogad pieņēma lēmumu iesaistīties Latvijas armija organizētajā rezerves karavīru programmā, mēneša garumā iepazīstot militārās prasmes!

Militāras prasmes acīmredzot noder ne tikai valsts drošības sardzē, bet arī citos pienākumos. Mūsu filistrs Edgars Lediņš plaši pazīstams Latvijas putnu pētnieks, kuram aizsargtērps nav svešs.
Edgars 1992.gadā kopā ar daudziem citiem buršiem iestājās Zemessardze studentu rotā, kas vēlāk kļuva par Studentu Bataljona Zemessargi. Kopš 2021. gada, kad Edgars aktīvo Zemessardzes dienestu beidza, viņš ir rezerves karavīrs.
15.11.2022

Lāčplēša dienā iznāca mūsu filistra, vēsturnieka Ērika Jēkabsona grāmata "Latviešu virsnieki Krievijas impērijas armijā. 19. gadsimta otrā puse – 1914. gads".
Pētījums tapis 30 gadu garumā. Ceram jau drīzumā Ēriku satikt Literārajā vakarā!

Vairāk par Ērika pie šī pētījuma 30 gadu garumā lasi te:
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/literatura/tresie-teva-deli-iznak-vesturnieka-erika-jekabsona-gramata-par-latviesu-virsniekiem-krievijas-imperijas-armija.a482098/
14.11.2022

#EsiKāMārtiņš!
🇱🇻🇱🇻 Svētku nedēļā iepazīstinām ar lettoņiem, kuri šogad pieņēma lēmumu iesaistīties Latvijas armija organizētajā rezerves karavīru programmā, mēneša garumā iepazīstot militārās prasmes!
Komiltonis Mārtiņš Dunskis savā laikā vadīja Lettoniu 150 gadu jubilejas pasākumos. Rezerves karavīru programmu viņš pabeidza jau pērn, taču šogad izlēma padziļināt zināšanas, brīvprātīgi piesakoties Latvijas armija organizētajā apmācībā.
13.11.2022

#esikāernests
🇱🇻🇱🇻 Svētku nedēļā iepazīstinām ar lettoņiem, kuri šogad pieņēma lēmumu iesaistīties Latvijas armija organizētajā rezerves karavīru programmā, mēneša garumā iepazīstot militārās prasmes!
Ernests Matisons Lettonia tika uzņemts 2019. gadā. Paralēli studijām šogad viņš pieteicās Latvijas armija rezerves karavīru programmā, Mēneša garumā Ādažos Ernests apguva militārās pamatzināšanas, tādējādi ar darbiem stiprinot Latvijas aizsardzību.
12.11.2022

#EsiKāMārtiņš!
🇱🇻🇱🇻 Svētku nedēļā iepazīstinām ar lettoņiem, kuri šogad pieņēma lēmumu iesaistīties Latvijas armija organizētajā rezerves karavīru programmā, mēneša garumā iepazīstot militārās prasmes!
🇱🇻 Mūsu filistrs Mārtiņš Zvejnieks uzrakstīja arī īstu aprakstu par savu pieredzi - to atradīsiet trijās daļās pie katra foto.