Jaunumi

12.06.2024

Baltijas tautu komeršā
11.06.2024

🍾Šī gada Baltijas Tautu komeršā Studentu korporācija Lettonia bija sarūpējusi Tartu Ülikool īpašu 🎁dāvanu: vēsturisku litogrāfiju, kurā attēloti studentu korporācijas 🟢🔵⚪️ Curonia biedri svētkos 1857.gada II semestrī Tērbatā.
Diemžēl Latvijas korporāciju kopīgais apsveikums šī gada B!T!K! izpalika, tāpēc 🟢🔵🟡Lettonia I šaržētais filistrs Kaspars Teikmanis teica svētku runu:
"Korporācijas Lettonia vārdā pateicos mūsu pirmajai Alma Mater Tartu 2024 universitātei par atbalstu korporācijas tapšanā un attīstībā.
Lūdzu pieņemt dāvanā šo 19.gs. litogrāfiju, kurā attēloti mums draudzīgās korporācijas "Curonia" biedri svētkos Tērbatā."
Dāvinājumu saņēma Tartu universitātes vēstures muzeja pētniecības direktore Jaanika Anderson
10.06.2024

🥂Sveicam mūsu filistru Ijabs Ivars ar ievēlēšanu European Parliament
🇪🇺 Pērn oktobrī mums bija iespēja viesoties Eiropas Parlamentā Briselē. Ceram tur tikties arī vēl kādu reizi!
Lai profesoram Ivars Ijabs raženi gadi, 🇱🇻 Latvijas intereses Eiropā pārstāvot!
09.06.2024

🍻Katru gadu 🇱🇻Latvijas, 🇪🇪Igaunijas, 🇵🇱 Polijas un 🇩🇪Vācijas korporācijas, kas seko Baltijas korporāciju tradīcijai tiekas kopējā Baltijas tautu komeršā.
Pērn tikāmies 🇱🇻L Rīga, šogad - 🇪🇪Tartu 2024, nākamgad - 🇵🇱 Gdaņska
Foto no 58. B!T!K! Tartu 2024.
Foto: Sille Annuk (Postimees)
Visa galerija:
https://tartu.postimees.ee/8037013/galerii-balti-rahvaste-kommerss-taitis-kesklinna-endiste-ja-praeguste-tudengitega?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3aqLzg0xn8wrrq95JYBRoZ25tQHkvd1kvrn-MdN8K91FtrVsYidM64JDc_aem_AecgVwD7PWwdSjiPFGTkIRRV9gbuYdqBpBWd_htyIpBtD0PolYpTS-G7esCzEJlfUP5uTwzGpMnyy6sHM4NTLjRr
02.06.2024

29. maijā, Latvijas Universitāte vadībā stājās augsti godātais magnificence rektors prof. Gundars Berzins 📖

Liels paldies rektoram par uzaicinājumu ierasties inaugurācijas ceremonijā, stiprinot nu jau vairāk nekā gadsimtu dzīvās saites. Studentu korporācija Lettonia I Šaržētais Kaspars Teikmanis rektoram novēlēja "Veselību, izturību un gudru prātu".
Vivat, crescat, floreat, Alma Mater in aeternum!
22.04.2024

❓Kas ir Tavs iemīļotais personības tips?
Paldies filistrei @Daces Skrastiņai, Studenšu korporācija "Dzintra" par aizraujošu, dzirkstošu un galvenais - domas raisošu Literāro Vakaru?
Ja arī 🫵TU vēlies pievienoties 🔥šādiem vakariem, sūti 👝personīgu ziņu. Izstāstīsim, kā!
19.04.2024

Lai skaista ir rītdiena tiem, kas dosies uz šo aizraujošo pasākumu!
Sēļi ir krietni vīri, viņu nams - skaists un laiks solās būt atbilstošs pavasara aizraujošākajam karnevālam! Tiekamies!
Dzintras - čaklas dāmas ar ķērienu uz pasākumiem (atcerieties Meteņdienu mūsu namā?), vingras dejotājas ar daiļām balsīm. Ja dzintras organizē pasākumu, ierašanos nenožēlosi!
19.04.2024

🍻Bog daj dla mężów spotkanie - ⚔️Dievs dod vīriem satikties!
Svinot draudzību, jaunību un dzīvi kopā ar Konwent Polonia
14.04.2024

⚠️Vai zināji? - Būt korporācijas biedram nozīmē būt daļai no buršu saimes Igaunijā, Lietuvā, Latvijā, Polijā , Vācijā un citur!
🗺️Lettoņu piedzīvojumi ārzemēs -

🚌Aprīļa sākumā 9 lettoņu delegācija devās ciemos uz Sopotu pie vecākās poļu studentu korporācijas Konwent Polonia (dibināta 1828.gadā), turpinot stiprināt Studentu korporācija Lettonia un Konwent Polonia draudzīgās attiecības.🟢🔵🟡🤝🔴🔵⚪️

🛣️Pa ceļam tika izmantota arī iespēja tikties ar vecākās lietuviešu studentu korporācijas Korp!Neo-Lithuania, kā arī poļu studentu korporāciju Korporacja Akademicka Arkonia un Korporacja Akademicka Welecja biedriem.

🍻Dienas pagāja nemanot, iepazīstot Lietuvas un Polijas kultūru, vēsturi, kā arī stiprinot starptautiskās buršu saites.
Acti labores iucundi!💪
16.03.2024

🫶Pirmdien, 11. februārī, dāmas no Korp! Gundega uzņēma ciemos vīrus no Studentu korporācija Lettonia.
🥰Daiļās gundegas, ar kurām šogad lettoņi dejo, šoreiz uzņēmās vadību un meta nopietnu izaicinājumu - 🧐viktorīnu ‘’Kurš kuru’’. Vakara stundas paskrēja nemanot - kopīgās dziesmās, ko dzidrināja patīkamās sarunas pie 🍷vīna glāzes.
🟢🔵🟡Pērn Korp! Gundega dāvinājām citronu kociņu - lai vieglāk atminēties zaļi-zili-zeltā kaltos viesus. Paldies 💚💙🤍dāmām - gan par rūpēm par mums, gan par citronu kociņu.
15.03.2024

🍻Dievs dod vīriem satikties!
🪵Audruves parkā, kur Studentu korporācija Lettonia ir savs zemes stūrītis, filistri ieturēja rīta brokastis buršu garā. ☝️Lettonias oldermanis Artūrs Selga, I Š! Kaspars Teikmanis un nama saimnieks Rodžers Miķelsons piegādāja Album Lettonorum fil! Zigmāram Turčinskim.
🟢🔵🟡Tiekamies kādu dienu arī mēs! Adrese: Rūpniecības 4a, Rīga!
14.03.2024

🇺🇦Kopā mēs varam!
🇱🇻Atsaucāmies majora Jāņa Slaidiņa aicinājumam, studentu un studenšu korporācijas apvienoja spēkus, ziedojot dronu iegādei Україна bruņoto spēku vajadzībām.
✌️Ar lepnumu atsaucāmies arī šim aicinājumam. Atsaucies arī Tu!
‼️Kopā mēs uzvarēsim šo karu!
Studentu korporācija Lettonia Selonija Talavija Fraternitas Lataviensis Studentu Korporācija Vendia Studenšu korporācija Daugaviete Korporācija Spīdola Selga Studenšu korporācija Varavīksne Sororitas Tatiana
16.02.2024

🍻Zaļš-zils-zelts-zeļ!
☝️Šodien Studentu korporācija Lettonia notiek 154. dibināšanas komeršs, kurā atceramies pirmās dienas Tērbatā, pirmās asās ⚔️menzūras cīņā par krāsām un 🤝atjaunojam savstarpējās saites.
👍Īpaši skaistu to dara divi jauni komiltoņi, kam pavisam nesen uzliktas krāsas.
Smags dzīves posms noslēdzies - atbildīga gaida nākotne!
16.02.2024

🥶Pavasaris ir pavisam tuvu!
👏Nāc, māsiņa, ciemoties
👀Metenīša vakarai:
🍛Būs pupiņas, būs zirnīši,
🐷Būs cūciņas šņukurītis.
Jau par tradīciju kļuvusi Meteņdienas svinēšana kopā ar Studenšu korporācija "Dzintra". Katru gadu dāmās viesojas Studentu korporācija Lettonia konventa namā un ar savām 🪢skanīgajām balsīm, 💃vijīgajiem deju soļiem un 💍dzidrajiem smiekliem kopīgā pasākumā, dziesmām un dejām bagātā vakarā aicinātu nākt pavasari!
❓Un kāds ir Tavs pirmdienas vakars?
12.02.2024

🥂Tik smalkos viesos sen neesam bijuši!

🍾Piektdien, 10. februārī viesojāmies pie studenšu korporācijas Selga. 🥰Vakara gaitā Lettonias komiltoņus un fukšus lutināja ar greznu svētku galdu, īpašām vakariņām un tikai 💛💙🤍Selga raksturīgu smalku mīlestību. Labi, ka mūsu oldermanis ir Artūrs Selga

👉Vakaru vīri un dāmas pavadīja saviesīgās sarunās par piedzīvojumiem, nepatikšanām un savu pieredzi buršu saimē.
🍾Visbeidzot spīti februāra laikam, paspējām arī atzīmēt 🐉Ķīniešu jauno gadu.
Foto: Agnese Tauriņa
05.02.2024

🍻2024. gada 5. februārī, noslēdzoties viesu vakariem, Studentu korporācija Lettonia uzņēma četrus 2024 I semestra fukšus.
📗 Zaļš-📘zils-📒zelts zeļ!
02.02.2024

Taču šonakt manā pilī...
Visi logi gaiši spīd.
01.02.2024

✌️Pagājušajā piektdienā mūsu filistrs Jānis Patmalnieks savā darbā uzņēma viesus no Studentu korporācija Lettonia
Jānis Patmalnieks darbs ir mums visiem īpaši svarīgs - Jānis ir 🇱🇻 🇱🇻Latvijas Republikas Saeima deputāts. 👉 Demokrātija un varas līdzsvars ir būtiska Studentu korporācija Lettonia ikdienas daļa. 🧐reiz Jānis bija ievēlēts arī Studentu korporācija Lettonia Prezidijā un nu šo pieredzi viņš ir pārnesis daudz augstākā līmenī.

Jānis vizītes pirmajā daļā parādīja Saeimas plenārsēžu zāli, kur pastāstīja par Saeimas ikdienu, interesantākajiem notikumiem no Saeimas sēžu ikdienas, par Latvijas parlamenta īpašajām iezīmēm.
Katram no viesiem bija iespēja piepildīt sapni un apsēsties deputāta Patmalnieka krēslā.

Pēc tam vizīte turpinājās Saeimas balsošanas zālē, Dzeltenajā zālē un Sarkanajā zālē, kur tika pastāstīts par ēkas unikālajām lietām un šo telpu nozīmi. Ekskursija turpinājās Saeimas lasītavās, kur varēja aplūkot Latvijas parlamentam dāvinātās lietas no citām valstīm. Saeimas vizītes noslēgumā deputāts Patmalnieks iepazīstināja ar Jaunā Vienotība frakcijas telpām, kur visiem bija iespēja gūt atbildes uz jautājumiem par paveiktajiem darbiem šajā sasaukumā, sadarbošanos ar koalīciju un opozīciju un citiem jautājumiem par deputāta darba ikdienu.
25.01.2024

😢Ja es būtu zinājis ātrāk... Saka tie, kuri jau absolvējuši
☝️ NĀC-UZZINI-IEPAZĪSTI studentu korporāciju 🍻
16.01.2024

13. janvārī Studenšu korporācija Daugaviete konventa dzīvoklī norisinājās jau otrās korporantu-uzņēmēju dienas. Visas dienas garumā bija iespējams gan prezentēt savus uzņēmumus, gan klausīties aizraujošās lekcijas.
👨‍💼5 lektori - Laura Kalniņa (Panaceja vai šarlatānisms? Koučinga kultūra uzņēmumā.),
Evija Tambaka (Ilgtspējīgas finanses: Vai tas ir tikai trends vai tomēr uz palikšanu?)
Ijabs Ivars (ES zaļais kurss uzņēmējiem: nauda, iespējas un birokrātija)
Raimonds Zukuls (Kas jāzina, ja vēlies nodarboties ar starptautisko tirdzniecību?)
Andris Lazdiņš (Jaunuzņēmumu biežāk pieļautās juridiskās kļūdas 2023. gadā)
💞7 konventu dalībnieki un lektori! Studentu korporācija Lettonia Studenšu korporācija Daugaviete Selonija Korp! Gundega Fraternitas Imantica Studenšu korporācija Imeria Selga
🧐 6 dalībnieki - Aldis Austers un Lonnija, Arturs Lapins un Arhitektoniskās izpētes grupa SIA, Agnese Tauriņa un agnesetaurina.com, Sandra Grigorjeva un Albumu feja, Andris Lazdiņš un Zvērinātu advokātu birojs Lazdiņš Gavars, Martins Baumanis un https://izdruka3d.lv/

👀
2 rīkotājkonventi: Studentu korporācija Lettonia Studenšu korporācija Daugaviete
💼🌶🍺🍾 8 stundas visdažādāko aktivitāšu!
15.01.2024

154 gadi, 2460 biedri, un viens viesis. Varbūt Tu? 👀
🍻 Studentu korporācija Lettonia aicina latviešu studentus uz 2024I semestra viesu vakariem. 5 viesu vakari - tikai 5 iespējas 👉Tev šogad uzzināt, kas ⚠️patiesībā ir studentu korporācija.
31.12.2023

Gandrīz, gandrīz
31.12.2023

🍾Šis ir bijis dzirkstošs gads - lai zaļa jaunība, zili brīnumi un zeltā mirdzošas dienas 2024! Studentu korporācija Lettonia
24.12.2023

Zaļas - mūsu eglītes, zili- brīnumi un zeltītas cerības pirms dăvanu atvēršanas!
22.12.2023

Studentu korporācija Lettonia oldermanis: dažiem 🎩 paraugs, dažām - 💞sapnis!
Korp! Gundega simtgades ballē.